تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : معلمان ایران
حوزه : اخبار آموزش و پرورش, صفحه نخست
شماره : 1429
تاریخ : ۱۶ شهریور, ۱۴۰۱ :: ۲۳:۰۹
teacher98.ir - احمد محمودزاده احمد محمودزاده : معمولا حدود ۲۰۰ هزار نفر در برنامه‌های مکمل مدارس غیردولتی شرکت می کنند معلمان ایران –  احمد محمودزاده رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت : معمولا حدود ۲۰۰ هزار نفر از دو میلیون دانش آموز در برنامه‌های مکمل مدارس غیردولتی شرکت می کنند.

معلمان ایران –  احمد محمودزاده رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت : معمولا حدود ۲۰۰ هزار نفر از دو میلیون دانش آموز در برنامه‌های مکمل مدارس غیردولتی شرکت می کنند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران به نقل از ایسنا ، احمد محمودزاده رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس غیردولتی معاف از مالیات هستند اما اخذ مالیات ممکن است از دیگر درآمدهای جانبی مدارس غیردولتی اخذ شود که بحث آن جداست. وی گفت:

برخی مدارس، ممکن است سرویس‌های جانبی ارائه دهند، نظیر استخر و مانند آن که دیگر شامل حال مدرسه نمی شود که اخذ مالیات از این فعالیت‌ها، روالی قانونی است.
احمد محمودزاده اضافه کرد: به طور کلی فعالیت‌های مربوط به مدرسه معاف از مالیات است.

کلاس های فوق برنامه اختیاری هستند

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: فوق برنامه ها، اختیاری هستند. ۱۲ـ۱۳ درصد (حدود دو میلیون نفر) از دانش آموزان کل کشور در مراکز غیردولتی تحصیل می کنند. از ۲ میلیون محصل مدارس غیردولتی، معمولا حدود ۲۰۰ هزار نفر در برنامه‌های مکمل شرکت می‌کنند و الزامی در این زمینه وجود ندارد. احمد محمود زاده افزود: الزام و اجبار به شرکت در دوره‌های مکمل به خانواده‌ها در مدارس، قابل پیگیری است و اگر خانواده‌ها به چنین مواردی برخوردند می‌توانند از طریق سامانه مشارکت‌ها اعلام کنند تا پیگیری و رسیدگی کنیم. انتهای پیام/

© 2023 تمام حقوق این سایت برای پایگاه خبری تحلیلی معلمان ایران محفوظ می باشد.